HEMEROTECA DEL FESTIVAL INTERNACIONAL D'ORGUE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AGENDA CONCERTS 2016

28 de febrer

MIGUEL GONZALEZ -orgue- (Catalunya)

Professor d'orgue del Conservatori Professional de Música de Lleida

6 de març

JENNIFER PASCUAL -orgue- (USA)

Organista titular de la St. Patrick's Cathedral de NYC

13 de març

ENRICO ZANOVELLO -orgue- (Itàlia)

Catedràtic d'orgue del Conservatori de Vicenza


STENSO BOESSO - fagot- (Itàlia)

Primer fagot de l'orquestra del Teatre La Fenice de Venècia.

20 de març

FERNANDO SWIECH -orgue- (Catalunya)

Organista titular de St. Johanniskirche de Hamburg

3 d'abril

VICENÇ PRUNÉS -orgue- (Catalunya)

Organista titular de Sant Esteve de Granollers, amb el Cor de cambra Forum Vocal (Catalunya)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2015

1 de març

BERNHARD GFRERER - orgue- (Àustria)
MARIELE ECCA -trompa- (Itàlia)

Composicions de: Mozart, Heandel, Léfebure-Wély, Piazzola, Verdi, Saint-Saëns, Grieg, Calabrese i Mulet

8 de març

KINUE AOTA -orgue- (Japó)

Composicions de: bach, Torres, Alain i Duruflé

15 de març

JUAN DE LA RUBIA -orgue- (Catalunya)
COR ALBADA (Catalunya)

Composicions de: Liszt (Missa Choralis) i improvisacions

22 de març

ROB WALTMANS -orgue- (Holanda)

Composicions de: Fletcher, Bach, Daquin, Noble, Guilmant, Nieland, Morançon, Léfebure-Wély, Yon i Moretti

29 de març

STEFANO RATTINI - orgue- (Itàlia)

Projecció de la pel·lícula "Chistus" (1916)
Composicions de: imporvisacions sobre la pel·lícula

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2014

2 de març

JORDI AGUSTÍ PIQUÉ - orgue- (Catalunya)
JORDI FIGARÓ -flabiol i tenora- (Catalunya)

Composicions de: Telemann, Bach, Havart, Civil, Casals i Catala

9 de març

GAIL ARCHER -orgue- (Estats Units d'Amèrica)

Composicions de: Buxtehude, Bach, Mendelsohn, Barber, Tower i Liszt

16 de març

OLIVIER PERIN -orgue- (França)

Composicions de: Pierné, Lefébure-Wély, Widor i improvisacions

23 de març

MICHEL KÖNIG -orgue- (Tirol del Sud)
LLRIKE HALLER - soprano- (Tirol del Sud)

Composicions de: Franck, Rheinber, Reger, Bach, Haydn, Mendelssohn, Boëllmann, Mallote i Adams

30 de març

SAKY AOKY -orgue- (Japó)
ERWAN LE PRADO - orgue- (França)

Composicions de: Mozart, Bach, Brahms, Merkel, Alain, Gillou i Cyrille

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2013

24 de febrer

EMANUELE CARLO VIANELLI -orgue- (Itàlia)
DAVID RIBA -flauta travessera- (Catalunya)

Composicions de: Bach, Haëndel, Viarne, Saint-Saëns i Bossi

3 de març

INGE BECK -orgue-(Dinamarca)

Composicions de: Bach, Günter, Hansen, Capocci, Bottazzo i Lemmens

10 de març

JONATAN CARBÓ -orgue- (Catalunya) (Professor del Conservatori de Música d'Igualada)
JORDI MESTRES -gralla- (Catalunya)

Composicions de: Bach, Bataller, de la Riba, Ramió, Alain, Massana, Gigout i Prat

17 de març

GABRIEL MARGHIERI -orgue- (França)

Composicions de: Lebègue, Bach, Beauvarlet-Charpentier, Xostakòvitx, Bartók i improvisació

24 de març

Concert de Cloenda
BERNHARD GFRERER -orgue- (Àustria)
EMILIA GRAJALES I BERNAT PRAT -violí- (Catalunya)
ORIOL PRAT -violoncel- (Catalunya)

Composicions de: Corelli, Mozart, Weber, Haëndel, Grieg, Dubois i Guilmant

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2012

4 de març

GERARD GILLEN -orgue- (Irlanda) (Organista titular de la Pro-Catedral de Dublín)
COR EXAUDIO (Directora: Júlia SESÉ)- (Catalunya)

Composicions de: Guilmant, Azurza, Bonnet, Busto, Pastrana, Bach, Fauré, Gigout, Rutter i Peeters

11 de març

ROGER SAYER -orgue-(Anglaterra) (Organista titular de la Catedral de Rochester)

Composicions de: Mozart, Bach, Dubois i Vierne

18 de març

JOHANNES SKUDLIK -orgue- (Alemanya) (Cantor i Organista titular de la Catedral Maria Himmelfahrt de Landsberg/Lech)
LUKASZ GOTHSZALK - trompeta- (Alemanya) (Concertista internacional)

Composicions de: Heandel, Bach, Marcello, Dubois i Torelli

25 de març

PAULI PIETILÄINEN -orgue- (Finlàndia) (Organista titular de l'església de la Creu de Lahti)

Composicions de: Bach, D'Ambrosio, Spergher, Ketèlbey, Lefébure-Wely i Petrali

31 de març

Concert de Cloenda
MARIO VERDICCHIO -orgue- (Itàlia) (Organista titular del Monestir Benedictí de Sant Joan Evangelista de Parma)
ANTONI MIRANDA -rapsoda- (Catalunya)

                                            “Le Chemin de la Croix”. Text: Claudel / Música: Dupré

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2011

6 de març

DIEGO CANNIZZARO -orgue- (Itàlia)
DORIANA PORTERA -oboè- (Itàlia)

13 de març HERVÉ DESARBRE -orgue-(França)
20 de març

ARNAU REYNÉS FLORIT -orgue- (Mallorca)
EMILIA GRAJALES - violí
EVA GUMÀ -violoncel- (Catalunya)

27 de març DANIEL ZARETSKY -orgue- (Rússia)
3 d'abril

JOAN CASALS -orgue- (Catalunya)
COR ARTESENC -cant coral- (Catalunya)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2010

7 de març FRÉDERIC LEDROIT -orgue- (França)
14 de març

STEFANO PELLINI -orgue- (Itàlia)
PIETRO TAGLIAFERRI -sax soprano- (Itàlia)

21 de març

RUBIN ABDULLIN -orgue- (Rússia)

28 de març

JOSEP VICENT GINER -orgue- (País Valencià)
NÚRIA MAS RIERA -soprano- (Catalunya)

11 d'abril

MARIO DUELLA -orgue- (Itàlia)
MARIA A. PUJOL SUBIRÀ -tenora- (Catalunya)

TORNAR

 

 

 

AGENDA CONCERTS 2009

8 de març

ENRICO PASINI -orgue- (Itàlia)
DANIELE PASINI - flauta- (Itàlia)

22 de març

ANDRZEJ CHOROSINKI (Polònia)

29 de març

JOHAN HERMANS -orgue- (Bèlgica)
CARLES PERTEGAZ -clarinet- (Catalunya)

5 d'abril

BERNHARD MARX (Alemanya)

19 d'abril

DIDIER MATRY -orgue- (França)
AGNES MATRY-RETAILLEAU -trompeta- (França)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2008

9 de març BERNHARD GFRER (Àustria)
30 de març

ALESSANDRA MAZZANTI -orgue- (Itàlia)
ALBERTO ASTOLFI -trompeta- (Itàlia)

13 d'abril

DANIEL PANDOLFINO -orgue- (França)
MALGORZATA CALVAIRAC -violí- (Polònia)

27 d'abril

PER AHLMAN -orgue- (Suècia)
COR EXAUDIO -coral- (Catalunya)

11 de maig

JEAN-PAUL IMBERT (França)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2007

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
18 de març

GÜNTHER KAUNZINGER (Alemanya)

25 de març

GRAZIA SALVATORI (Itàlia)
FRANCESCA DE SANTIS (Itàlia)

15 d'abril

PASCAL REBER (Estrasburg)

22 d'abril

ENRICO ZANOVELLO (Itàlia)

6 de maig MIGUEL ÀNGEL GRACÍA (Espanya)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2006

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
15 de gener

JOSÉ ENRIQUE AYARRA JARNE (Espanya)

29 de gener

ROBERTO PADOIN (Itàlia)

5 de febrer

ANDREA PACH (Àustria)

26 de febrer

JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)

12 de març MONTSERRAT TORRENT (Catalunya)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2005

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
16 de gener

JOÃO VAZ (Portugal)

30 de gener

LUIS DALDA GERONA (Espanya)

13 de febrer

MARIO VERDICCHIO (Itàlia)

27 de febrer

FELIX GUBSER (Suïssa)

13 de març ERIC HALLEIN (Bèlgica)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2004

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
11 de gener

GIULIA BIAGETTI (Itàlia)

25 de gener

ADALBERTO MARTÍNEZ SOLAESA (Espanya)

8 de febrer

MARIO DUELLA (Itàlia)

22 de febrer

MICHEL COLIN (França)

7 de març JEAN-CRISTOPHE GEISER (Suïssa)

TORNAR

 

 

 

AGENDA CONCERTS 2003

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
26 de gener

JORDI VERGÉS -orgue- (Catalunya)
JORDI FIGARÓ - tenora- (Catalunya)

9 de febrer

GÜNTHER KAUNZINGER (Alemanya)

23 de febrer

DANIEL PANDOLFO -orgue- (França)
MAURO MAUR -trompeta- (Itàlia)

9 de març

CHRISITIAN ROBERT (França)

23 de març CONCERT D'ORGUE I ORQUESTRA (Escola Municipal d'Igualada)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2002

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
13 de gener

VICENT ROS (Catalunya)

27 de gener

MICHELLE LECLERC (França)

10 de febrer

KARL RAAS (Alemanya)

24 de febrer

VOLODYMYR KOSHUBA (Ucraïna)

10 de març MASSIMO NOSETTI (Itàlia)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2001

1 de gener JOAN PARADELL SOLÉ (Catalunya)
28 de gener

KLEMENS SCHNORR (Alemanya)

4 de febrer

BERNAT BAILBÉ (Catalunya Nord)

18 de febrer

OLIVER EISENMANN -orgue- (Suïssa)
VERENA STEFFEN -flauta- (Suïssa)

4 de març

SILVANO RODI (Itàlia)

25 de març IGNACE MICHIELS (Bèlgica)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 2000

30 de gener GÜNTHER GRAUNGER (Alemanya)
6 de febrer

BERNARD GFRERER (Àustria)

20 de febrer

PILAR CABRERA (Espanya)

5 de març

LLUÍS VICTORI BOLADERAS -orgue- (Catalunya)
JUAN DIEGO GRANADOS -trompeta- (Catalunya)

19 de març

ALESSANDRO BIANCHI (Itàlia)

TORNAR

 

 

 

AGENDA CONCERTS 1999

31 de gener PROFESSOR JEAN PAUL IMBERT (França)
7 de febrer

JORDI FIGUERAS CARRERAS (Catalunya)

21 de febrer

MARCO D'AVOLA (Itàlia)

7 de març

MIROSLAWA SEMENIUK-PODRAZA (Polònia)

21 de març

LIONEL ROGG (Suïssa)

TORNAR

 

 

 

AGENDA CONCERTS 1998

25 de gener PROFESSOR G. KRAUNZINGER (França)
8 de febrer

LUC ANTONINI (França)

22 de febrer

JOSÉ LUÍS DE AQUINO (Brasil)

8 de març

Mª SOLEDAD MENDIVE (Espanya)

22 de març

J.G.KRANER (Alemanya)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 1997

25 de gener JORDI VERGÉS RIART (Catalunya)
8 de febrer

CRISTINA GARCIA BENAGAS (Uruguai)

23 de febrer

HENRI POURTAU (França)

9 de març

DONATO CUZZATO (Itàlia)

22 de març

COLIN ANDREWS (Anglaterra)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 1996

2 de març ANDREAS MEISNER (Alemanya)
17 de març

IRENA CHRIBKOVA (República Txeca)

30 de març

ENRICO PASINI -orgue- (Itàlia)
GIOVANNI PASINI -violí- (Itàlia)

4 de maig

JOHANNES SKUDLIK (Alemanya)

19 de maig

MATTI HANNULA (Finlàndia)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 1995

1 d'abril MONTSERRAT TORRENT SERRA (Catalunya)
6 de maig

JEAN MARC PULFER (Suïssa)

21 de maig

ANNE PAGE (Austràlia)

4 de juny

BIRGER MARMVIK (Suècia)

TORNAR

 

 

AGENDA CONCERTS 1994

26 de març CHRISTOPH ALBRECHT (Berlín)
9 d'abril

JOZEF SLUYS (Bèlgica)

7 de maig

DORTHY DE ROOIJ (Amsterdam)

21 de maig

STEFAN KLINDA (Hongria)

4 de juny

KNUD VAD (Dinamarca)

1 d'octubre VALENTI MISERACHS GRAU (Catalunya)
22 d'octubre LUCIENNE ANTONINI (França)
5 de novembre MARIO DUELLA (Itàlia)
26 de novembre JOAN PARADELL SOLE (Catalunya)
12 de desembre JAMES EDWARD GOETTSCHE (U.S.A)

TORNAR